Benicadell Esportiu

Comença el campionat de Raspall de la Mancomunitat

La 12a edició del Campionat de Raspall de la Mancomunitat de Municipis de la Vall d’Albaida  comença este cap de setmana 27 i 28 de setembre.

Esta temporada compta amb una participació de més de 300 pilotaris i 72 equips procedents de 21 municipis de la comarca i voltants:  Castelló de Rugat, Quatretonda, Albaida, Benigànim, Bèlgida, Agullent, Benicolet, Bocairent, Montaverner, Otos, Aielo de Mlaferit, Ontinyent, La Pobla del Duc, Muro d’Alcoi, Genovés, Llocnou, Canals, Cocentaina, Planes, Moixent i Alqueria d’Asnar. Us deixem en tot el calendari de la competició per poder-se’l descarregar

 

 

 

 

 

CAMPIONAT DE RASPALL DE LA VALL D’ALBAIDA TARDOR-HIVERN 2014-2015

 

 

2ª Cat. A

 

Bèlgida

Llocnou d’En Fenollet

Genovés

Quatretonda

 

2ª Cat. B

 

Castelló

Muro

Albaida

Benigànim

3ª Cat. A

 

Benicolet

Montaverner

Quatretonda A

Llocnou d’En Fenollet

Agullent

 

3ª Cat. B

 

Quatretonda B

Bocairent A

Bocairent B

Castelló

Canals

4ª Cat. A

 

Moixent B

Muro

Llocnou d’En Fenollet B

Quatretonda

Agullent

Benigànim

4ª Cat. B

 

Moixent A

Llocnou d’En Fenollet A

Planes

Cocentaina

Otos

Aielo de Malferit

 

 

 

 

 

Cadets

 

Ontinyent

Aielo de Malferit

Muro A

Muro B

Genovés

La Pobla

L’Alqueria d’Asnar

 

Infantils A

 

Benigànim A

Quatretonda

Llocnou

Muro

Agullent

Aielo

Infantils B

 

Benigànim B

Cocentaina

Moixent

Castelló

Canals

Genovés

L’Alqueria

Alevins A

 

Aielo de Malferit

Castelló A

Quatretonda A

Quatretonda B

Cocentaina

Genovés

Alevins B

 

L’Alqueria d’Asnar

Muro

Moixent

Benigànim

Castelló B

Otos

Benjamins

 

Agullent

Quatretonda A

Moixent

Quatretonda B

Canals

Genovés

Prebenjamins

 

Quatretonda A

Quatretonda B

Moixent

Genovés

 

2ª Categoria A

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Bèlgida

Llocnou

Genovés

Bèlgida

Quatretonda

Bèlgida

Bèlgida

Castelló

Muro

Bèlgida

Per a partides ajornades

Genovés

Quatretonda

Llocnou

Quatretonda

Llocnou

Genovés

Llocnou

Muro

Castelló

Llocnou

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

2ª Categoria B

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Castelló

Muro

Albaida

Castelló

Benigànim

Castelló

Genovés

Albaida

Benigànim

Genovés

Per a partides ajornades

Albaida

Benigànim

Muro

Benigànim

Muro

Albaida

Quatretonda

Benigànim

Albaida

Quatretonda

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

3ª Categoria A

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Benicolet

Montaverner

Llocnou

Benicolet

Benicolet

Quatretonda A

Agullent

Benicolet

Montaverner

Quatretonda A

Per a partides ajornades

Quatretonda A

Llocnou

Quatretonda A

Agullent

Agullent

Montaverner

Montaverner

Llocnou

Llocnou

Agullent

 

Descans

Agullent

Descans

Montaverner

Descans

Llocnou

Descans

Quatretonda A

Descans

Benicolet

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

3ª Categoria B

 

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Quatretonda B

Bocairent A

Castelló

Quatretonda B

Quatretonda B

Bocairent B

Canals

Quatretonda B

Bocairent A

Bocairent B

Per a partides ajornades

Bocairent B

Castelló

Bocairent B

Canals

Canals

Bocairent A

Bocairent A

Castelló

Castelló

Canals

 

Descans

Canals

Descans

Bocairent A

Descans

Castelló

Descans

Bocairent B

Descans

Quatretonda B

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

4ª Categoria A

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Moixent B

Muro

Quatretonda

Moixent B

Moixent B

Llocnou B

Agullent

Moixent B

Benigànim

Moixent B

Per a partides ajornades

Llocnou B

Quatretonda

Muro

Benigànim

Agullent

Muro

Muro

Quatretonda

Muro

Llocnou B

 

Agullent

Benigànim

Llocnou B

Agullent

Benigànim

Quatretonda

Llocnou B

Benigànim

Quatretonda

Agullent

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

4ª Categoria B

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Moixent A

Llocnou A

Cocentaina

Moixent A

Moixent A

Planes

Otos

Moixent A

Aielo Malf.

Moixent A

Per a partides ajornades

Planes

Cocentaina

Llocnou A

Aielo Malf.

Otos

Llocnou A

Llocnou A

Cocentaina

Llocnou A

Planes

 

Otos

Aielo Malf.

Planes

Otos

Aielo Malf.

Cocentaina

Planes

Aielo Malf.

Cocentaina

Otos

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

Cadets

27-28

Setembre

4-5

Octubre

11-12 

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9

Novembre

Ontinyent

Aielo Malf.

L’Alqueria

La Pobla

Genovés

L’Alqueria

L’Alqueria

Muro B

Muro A

L’Alqueria

L’Alqueria

Aielo Malf.

Ontinyent

L’Alqueria

Muro A

Muro B

Muro A

Genovés

Muro B

Ontinyent

Ontinyent

Genovés

La Pobla

Ontinyent

Muro A

Ontinyent

Aielo Malf.

Muro A

Genovés

La Pobla

Aielo Malf.

Muro B

La Pobla

Muro A

Aielo Malf.

La Pobla

Genovés

Aielo Malf.

Muro B

La Pobla

Genovés

Muro B

Descans

L’Alqueria

Descans

Ontinyent

Descans

Aielo Malf.

Descans

Muro A

Descans

Muro B

Descans

Genovés

Descans

La Pobla

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

 Novembre

6-7

Desembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28

Desembre

 

Infantils A

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Benigànim A

Quatretonda

Muro

Benigànim A

Benigànim B

Llocnou

Agullent

Benigànim A

Aielo Malf.

Benigànim A

Per a partides ajornades

Llocnou

Muro

Quatretonda

Aielo Malf.

Agullent

Quatretonda

Quatretonda

Muro

Quatretonda

Llocnou

 

Agullent

Aielo Malf.

Llocnou

Agullent

Aielo

Muro

Llocnou

Aielo Malf.

Muro

Agullent

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

Infantils B

27-28

Setembre

4-5

Octubre

11-12 

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9

Novembre

Benigànim B

Cocentaina

L’Alqueria

Genovés

Canals

L’Alqueria

L’Alqueria

Castelló

Moixent

L’Alqueria

L’Alqueria

Cocentaina

Benigànim B

L’Alqueria

Moixent

Castelló

Moixent

Canals

Castelló

Benigànim B

Benigànim B

Canals

Genovés

Benigànim B

Moixent

Benigànim B

Cocentaina

Moixent

Canals

Genovés

Cocentaina

Castelló

Genovés

Moixent

Cocentaina

Genovés

Canals

Cocentaina

Castelló

Genovés

Canals

Castelló

Descans

L’Alqueria

Descans

Benigànim B

Descans

Cocentaina

Descans

Moixent

Descans

Castelló

Descans

Canals

Descans

 Genovés

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

 Novembre

6-7

Desembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28

Desembre

 

Alevins A

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Aielo Malf.

Castelló A

Quatretonda A

Aielo Malf.

Aielo Malf.

Quatretonda B

Cocentaina

Aielo Malf.

Genovés

Aielo Malf.

Per a partides ajornades

Quatretonda B

Quatretonda A

Castelló A

Genovés

Cocentaina

Castelló A

Castelló A

Quatretonda A

Castelló A

Quatretonda B

 

Cocentaina

Genovés

Quatretonda B

Cocentaina

Genovés

Quatretonda A

Quatretonda B

Genovés

Quatretonda A

Cocentaina

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

Alevins B

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

L’Alqueria

Muro

Benigànim

L’Alqueria

L’Alqueria

Moixent

Castelló B

L’Alqueria

Otos

L’Alqueria

Per a partides ajornades

Moixent

Benigànim

Muro

Otos

Castelló B

Muro

Muro

Benigànim

Muro

Moixent

 

Castelló B

Otos

Moixent

Castelló B

Otos

Benigànim

Moixent

Otos

Benigànim

Castelló B

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

Benjamins

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Canals

Quatretonda A

Quatretonda B

Canals

Canals

Moixent

Agullent

Canals

Genovés

Canals

Per a partides ajornades

Moixent

Quatretonda B

Quatretonda A

Genovés

Agullent

Quatretonda A

Quatretonda A

Quatretonda B

Quatretonda A

Moixent

 

Agullent

Genovés

Moixent

Agullent

Genovés

Quatretonda B

Moixent

Genovés

Quatretonda B

Agullent

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

Prebenjamins

27-28

Setembre

4-5

Octubre

18-19

Octubre

25-26

Octubre

1-2

Novembre

8-9 Novembre

Quatretonda A

Quatretonda B

Moixent

Quatretonda A

Genovés

Quatretonda A

Quatretonda A

Quatretonda B

Moixent

Quatretonda A

Per a partides ajornades

Moixent

Genovés

Quatretonda B

Moixent

Quatretonda B

Moixent

Moixent

Genovés

Quatretonda B

Moixent

de la 1ª i 2ª volta

15-16

Novembre

22-23

Novembre

29-30

Novembre

13-14

Desembre

20-21

Desembre

27-28 Desembre

 

 


3-4 Gener

10-11 Gener

17-18 Gener

Semifinals

2ª Cat., 3ª Cat.,

4t Cat., Infantils, Alevins

1A contra 2B

2A contra 1B

Cadets, Benjamins

(El 1r contra el 4t i el 2n contra el 3r)

 

Semifinals

2ª Cat., 3ª Cat.,

4t Cat., Infantils, Alevins

1A contra 2B

2A contra 1B

Cadets, Benjamins

(El 1r contra el 4t i el 2n contra el 3r)

 

 

Finals

 

 

[Aquestes dates, de moment, són orientatives, a falta de concretar-les]

 

 

  • · Les partides es jugaran a 6 jocs als trinquets i a 8 jocs als carrers. Les partides dels xiquets xicotets a 5 jocs, i les dels Infantils a 6 jocs.
  • · Les partides es jugaran amb falta al carrer i sense ella als trinquets, acatant les normes de la Federació de Pilota Valenciana en la seua modalitat de raspall. Si no les tens, demana-les a la Mancomunitat i te les faran arribar.

· Les partides puntuaran de la següent manera: 3 punts a la partida guanyada, excepte quan qui perd aconsegueix 4 jocs al trinquet ó 6 jocs al carrer. Aleshores l’equip perdedor sumarà 1 punt, i el guanyador se’n restarà un altre, o siga, qui guanye així sols en puntuarà 2. Excepte Alevins i Infantils, que punturaran