Benicadell Esportiu

Edison Castellano torna a guanyar al Circuit valldalbaidí

Informa: Salva Galiana. Es va repetir guanyador en la tercera prova del VII Circuit Cajamar Vall d’Albaida, que en aquesta ocasió va ser a Bocairent, i on no va haver sorpreses en el metratge de la prova com es comentà entre els atletes, pel que succeí a Ontinyent.Edison S. Castellano

Com dèiem, el vencedor de la prova va tornar a ser Edison S. Castellano d’El Minuter • Millardi, qui aconseguí acabar la prova amb un temps de 29m. 44sg, amb només 11 segons d’avantatge sobre el murer Raül Solbes, amb qui comparteix Club. Pel que fa a les fèmines, la triomfadora va ser l’albaidina Elizabeth Muñoz del C.A. Ciutat d’Albaida amb un temps de 36m. 58sg, avantatjant a Marta Carbó de Montaverner.

Els arribats a meta van superar els 400 participants en una jornada on va fer bon temps i on, com en altres ocasions, l’organització va ser a càrrec del C.A. Vila de Bocairent; i que fou impecable segons els mateixos participants, ja que a falta de les susdites samarretes, molt bona fou la fruita que en quantitat hi hagué per tothom.salva i blai

Quant als millors classificats per categories, van ser aquests:

                Junior femení:
1a. Laura López Mollá   43m. 37sg.

 

Junior masculí:
1r. Joan Tarrasó Juan Independent – Castelló de Rugat 40m.28sg.
2n. Víctor Fuster Calabuig Independent – Castelló de Rugat 42m.46sg.
3r. Yago Julià Blasco Independent – Bèlgida 45m. 35sg.
4t. Fede Viñes Ortolá Independent – Benigànim 46m. 01sg.
5è. Diego Pons Gómez CAVA Kelme – Albaida 50m.33sg.

 

Senior femení:
1a. Almudena Muñoz Soler C. A. Montaverner 37m. 55sg.
2a. Silvia Sarrión Esteve Independent – Enguera 39m. 19sg.
3a. Mariola Calero Penadés Tira Tú Davant – Aielo de Malferit 39m. 45sg.
4a. Maria Bolinches Calabuig Independent – Palomar 40m.53sg.
5a. Elia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 41m. 50sg.

 

Senior masculí:
1r. Edison S. Castellano Preciado El Minuter · Millardi – Ontinyent 29m.44sg.
2n. Sergi Tomás de Roselló El Minuter · Millardi – Montaverner 29m.56sg.
3r. Jordi Borreda Feliu Canals 30m. 18sg.
4t. Fco. Javier Calabuig Micó Carn. V. Berenguer –  Font La Figuera 30m.29sg.
5è. Esteban Espí Boluda Agullent 33m. 15sg.

 

Veteranes ”A”:
1a. Elizabeth Muñoz Soler C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 36m.58sg.
2a. Marta Carbo Segrelles C. A. Montaverner 37m. 23sg.
3a. Sonia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 42m.52sg.
4ta. Natalia Carbo Segrelles El Minuter · Millardi – Montaverner 45m. 11sg.
5a. Rosa Roselló Garcia Onsen Runners Alcoi – Alcoi 45m.44sg.
Veterans “A”:
1r. Raül Solbes i Monzó El Minuter · Millardi – Muro 29m. 55sg.
2n. David Ruiz Gómez APER Alcoi – Alcoi 30m.23sg.
3r. Nacho Pastor Villa Carniceria Vte. Berenguer – Ontinyent 30m.30sg.
4t. José A. Alemán Aranzueque C. A. Carniceria Vte. Berenguer 30m.46sg.
5è. Antonio Gandía Navalón Caudete 31m. 16sg.

 

Veteranes “B”:
1a. Sari Calbo Pérez Alcoi 42m.34sg.
2a. Olivia Peiró Sabater C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 42m. 52sg.
3a. Sonia Martínez Boure C. A. Ciutat d’Albaida 43m. 27sg.
4ta. Pilar Micó Albert C. A. Ontinyent – Ontinyent 43m.33sg.
5a. Inma Perelló Talens C. A Cent Cames – Pobla del Duc 45m. 21sg.

 

Veterans “B”:
1r. José Manuel Monpó Vidal Independent – L’Olleria 34m.28sg.
2n. Santiago Julià Sanesteban C. A. Bèlgida – Bèlgida 35m.04sg.
3r. Miquel Albero i Simó C. A. Atzeneta – Atzeneta 35m. 44sg.
4t. José Salvador Penalba Penalba Tira Tú Davant – Aielo de Malferit 36m.22sg.
5è. Edu Guillem Biosca Like Sport Lurbel – Ontinyent 36m.49sg.

 

Veteranes “C”:
1a. Mercedes Carbonell Ferrando NTGAS Esports Team – Gandia 53m. 05sg.
2a. Juana Ortega López C. A. Bèlgida – Bèlgida 1h. 00m.11sg.

 

Veterans “C”:
1r. José Salvador Albors Gras Soca Run – Cocentaina 37m. 28sg.
2n. Rafael Andrés Espí Tira Tú Davant – Aielo de Malferit 38m. 31sg.
3r. Esteban Cuellar Muñoz Rompiendo Límites – València 38m.52sg.
4t. José Torres Serena La Cabra al Monte Rafelguaraf 39m. 10sg.
5è. Vicent Rubio Ribera C.Cronorunners – Albalat de la Ribera 40m.55sg.

 

Veteranes “D”:
1a. Sonia Napolitano   1h. 04m.11sg.

 

Veterans “D”:
1r. Salvador Javier Signes Orovay C. A. Calycatcom – Altea 37m. 16sg.
2n. Manuel Ruiz Felipe C. A. Ontinyent – Ontinyent 41m. 35sg.
3r. José Guerola Pastor Independent – Ontinyent 42m. 47sg.
4t. Miguel Micó Oviedo Independent – L’Olleria 42m.54sg.
5è. Josep Maria Albentosa i Ferri Independent – Alcudia de Crespins 44m.07sg.

Este proper dissabte a les 8 de la vesprada a Agullent, tindrà lloc la quarta prova del Circuit de la Vall d’Albaida, on la distància a recórrer serán 7.200 mts, la gran majoria d’ells, urbans.