Benicadell Esportiu

Edison supera en l’esprint a Olcina i guanya a El Palomar

Informa: Salva Galiana. Dissabte passat El Palomar va acollir la sisena prova del Circuit Cajamar, amb una distància a recórrer de 7.800 metres, pràcticament els 5 primers de baixada i els restants de pujada, que amb la calor d’esta jornada, van fer que foren molt durs per als participants en la IV Vola a Peu del Palomar.27721408336_964f0d6426_z

La prova la van finalitzar més de 400 corredors, que demostra que sense cap dubte l’atletisme popular està en el seu millor moment. Aquesta sisena prova va tornar a tenir a Edison S. Castellano com a vencedor i compta les seues participacions com a triomfs. Amb açò, hi ha certa curiositat per veure en una mateixa prova a Edison i Octavio.

Com diem, el guanyador va ser Edison Steben Castellano d’El Minuter • Millardi amb un temps de 26’45”, superant a l’albaidí Víctor Olcina per tan sols 3 segons. En quan les dones la vencedora tornà a ser Elizabeth Muñoz del C. A. Ciutat d’Albaida en 33’14”, mentre que la seua seguidora immediata fou la montavernina Marta Carbo a 20 segons.

Per categories aquests són els millors classificats:

Junior femení:
1a. Alicia Úbeda Cuquerella C. A. Tortugues Coixes – Benigànim 38m.43sg.

 

Junior masculí:
1r. Joan Tarrasó Juan Independent – Castelló de Rugat 34m.03sg.
2n. Víctor Fuster Calabuig Independent – Castelló de Rugat 36m.20sg.
3r. Yago Julià Blasco Independent – Bèlgida 37m. 44sg.
4h. Fede Viñes Ortolá Independent – Benigànim 38m.44sg.
5è. Frank Martínez Ortolà Independent – Pobla de Duc 39m.

 

Senior femení:
1a. Almudena Muñoz Soler C. A. Montaverner 33m.46sg.
2a. Maria Bolinches Calabuig Independent – Palomar 35m. 16sg.
3a. Sandra Moreno Ortega C. A. Kilómetro 42 36m.07sg.
4a. Laura Moreno Ortega C. A. Kilómetro 42 36m.07sg.
5a. Estefania Donat Micó C. Vte. Berenguer –  Font La Figuera 38m.05sg.

 

Senior masculí:
1r. Edison S. Castellano Preciado El Minuter · Millardi – Ontinyent 26m.45sg.
2n. Víctor Olcina Olcina C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 26m.48sg.
3r. Fco. Javier Calabuig Micó C. A. Vte. Berenguer –  F. La Figuera 27m. 50sg.
4h. Eusebio Faus Calabuig Llutxent 28m.20sg.
5è. Carlos Vidal Gomis C. A. Carniceria VB –  Font La Figuera 28m.25sg.

 

Veteranes ”A”:
1a. Elizabeth Muñoz Soler C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 33m. 14sg.
2a. Marta Carbo Segrelles C. A. Montaverner 33m.34sg.
3a. Marta Sanchez Sanz Independent – L’Olleria 35m. 15sg.
4a. Amelia Canet Benavent C. A. El Xiu – Llutxent 39m. 17sg.
5a. Rosa Roselló García Onsen Runner Alcoi – Alcoi 47m.50sg.

 

Veterans “A”:
1r. César García Gómez Trotalindes Mazarambroz 27m. 35sg.
2n. David Ruiz Gómez APER Alcoi – Alcoi 27m. 52sg.
3r. Raül Solbes i Monzó El Minuter · Millardi – Muro 28m.03sg.
4h. José Antonio Alemán C. A. Carniceria Vte. Berenguer 28m. 12sg.
5è. Eduardo Alcón Giner C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 28m.21sg.

 

Veteranes “B”:
1a. Olivia Peiró Sabater C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 35m. 46sg.
2a. Sari Calbo Pérez Alcoi 36m.43sg.
3a. Sonia Martínez Boure C. A. Ciutat d’Albaida 37m. 17sg.
4a. Pilar Micó Albert C. A. Ontinyent – Ontinyent 37m. 24sg.
5a. Susi Navarro Calatayud Onsen Runner Alcoi – Alcoi 38m.34sg.

 

Veterans “B”:
1r. José Manuel Monpó Vidal Independent – L’Olleria 29m. 41sg.
2n. Santiago Julià Sanesteban C. A. Bèlgida – Bèlgida 30m. 17sg.
3r. Miquel Albero i Simó C. A. Atzeneta – Atzeneta 30m. 57sg.
4h. José Manuel Garcia Independent – L’Olleria 31m. 15sg.
5è. José Espí Esteban C. A. Agullent 32m.18sg.

 

Veteranes “C”:
1a. Pepi Blanco Verdú Apol·Ana Totum Sport – Alacant 44m. 15sg.
2a. Mercedes Carbonell Ferrando NTGAS Esports Team – Gandia 47m.03sg.
3a. Elvira Canet Vidal C. C. Fuig Que Et Xafe – Quatretonda 51m. 11sg.
4a. Juana Ortega López C. A. Bèlgida – Bèlgida 51m. 48sg.
5a. Tere Camarasa Olcina C. A. Bufalí – Bufalí 57m.20sg.

 

Veterans “C”:
1r. José Salvador Albors Gras Soca Run – Cocentaina 32m.05sg.
2n. Josep Lluis Botella i Silvestre Independent – Alcoi 32m. 16sg.
3r. José Torres Serena La Cabra al Monte Rafelguaraf 33m. 19sg.
4h. Enrique Sanchis Albert C. A. Ontinyent C. F. – Ontinyent 33m.58sg.
5è. Pedro Martínez López C. A. Ontinyent – Ontinyent 35m.45sg.

 

Veteranes “D”:
1a. Joaquina Asensio Vaño Independent – Ontinyent 47m.20sg.

 

Veterans “D”:
1r. J.V. Rodriguez Garcia – Abadillo C. A. Vila de Bocairent – Bocairent 37m. 01sg.
2n. Miguel Micó Oviedo Independent – L’Olleria 37m. 11sg.
3r. Josep Maria Albentosa i Ferri Independent – Alcudia de Crespins 37m. 26sg.
4h. José Guerola Pastor Independent – Ontinyent 38m.26sg.
5è. Domingo García Moncho C. A. El Xiu – Llutxent 42m.22sg.

 

La pròxima cita del Circuit serà divendre 29 de juliol a Castelló de Rugat, a partir de les 8 de la vesprada. En aquesta ocasió hi ha competicions pels més xicotets a partir de les 19:30.