Benicadell Esportiu

Jordi Ripoll i Marta Carbó guanyaren al Circuit de la Vall d’Albaida

Informa: Salva Galiana. Es va disputar el divendres passat a Castelló de Rugat, una altra carrera més del Circuit Cajamar. En aquesta ocasió una de les més antigues de la comarca: la XXI Volta a Peu a Castelló de Rugat.

Divendres va haver-hi una novetat en relació al recorregut de l’any passat, ja que es va pujar fins a l’Ermita dedicada a Sant Antoni i Santa Bàrbara, i que no va ser del gust dels corredors. Esta va ser precisament en la segona volta a la ciutat, i on no pocs corredors van haver de deixar de córrer per a caminar fins al més alt de l’Ermita, ja que feia bastant xafugó.

I és que els participants han afirmat que seria altra cosa el pujar-la en la primera volta a la població, cap el quilòmetre 2’5, i no en el 6; i és que a voltes,  “no comprenem els corredors a l’organització pel trajecte i el seu afany de fer-la extremadament dura la competició”.

Quant al vencedor de la prova aquesta va ser per a Jordí Ripoll Ramírez amb un temps de 27m. 43sg. avantatjant a Benja Mansilla del C. A. Els Coixos – Carlet en 55 segons. Per part de les fèmines, la victòria va recaure en la veterana Marta Carbó, del C. A. Montaverner en 34m. 20sg. superant a Berta Borderia del Like Sport Lurbel per 8 segons.foto 02-08

Quant als millors atletes classificats per categories van ser aquests:

Junior femení:
1a. Alicia Úbeda Cuquerella C. A. Tortugues Coixes – Benigànim 42m.21sg.

 

Junior masculí:
1r. Michael Alexander València Terra i Mar 32m.54sg.
2n. Víctor Fuster Calabuig Independent – Castelló de Rugat 34m.35sg.
3r. Joan Tarrasó Juan Independent – Castelló de Rugat 36m.57sg.
4h. Diego Pons Gómez CAVA Kelme – Albaida 39m.33sg.
5è. Fede Viñes Ortolá Independent – Benigànim 41m.09sg.

 

Senior femení:
1a. Berta Borderia Morant Like Sport Lurbel 34m.28sg.
2a. Almudena Muñoz Soler C. A. Montaverner 35m.39sg.
3a. Laura Moreno Ortega C. A. Kilómetro 42 36m.59sg.
4a. Sandra Moreno Ortega C. A. Kilómetro 42 36m.59sg.
5a. Amanda Ruiz Martínez   37m.54sg.

 

Senior masculí:
1r. Jordí Ripoll Ramirez   27m.43sg.
2n. Benja Mansilla Benavent C. A. Els Coixos – Carlet 28m.38sg.
3r. Eusebio Faus Calabuig Llutxent 29m.02sg.
4h. Jorge Martínez Meya Poc a Poc – Alcoi 29m.14sg.
5è. Esteban Espí Boluda Agullent 29m.34sg.

Marta Carbo Segrelles

 

Veteranes ”A”:
1a. Marta Carbo Segrelles C. A. Montaverner 34m.20sg.
2a. Cristina Espí Terol C. A. Ontinyent – Agullent 34m.40sg.
3a. Marta Sánchez Sanz Independent – L’Olleria 36m.16sg.
4a. Amparo Villar Palomar C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 37m.44sg.
5a. Sonia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 39m.07sg.

 

Veterans “A”:
1r. Raül Solbes i Monzó El Minuter · Millardi – Muro 28m.40sg.
2n. Raül Soler Catalunya C. A. Ciutat d’Albaida 29m.05sg.
3r. Joan Gomar Tormo C. A. Cent Cames – Montaverner 29m.19sg.
4h. David Ruiz Gómez APER Alcoi – Alcoi 29m.46sg.
5è. Nacho Pastor Villa C. A. Carniceria Vte. Berenguer 29m.51sg.

 

Veteranes “B”:
1a. Olivia Peiró Sabater C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 36m.47sg.
2a. Louisa Ambler   38m.11sg.
3a. Sari Calbo Pérez Alcoi 39m.11sg.
4a. Ana Ortola Ortola C. D. l’Espenta 39m.17sg.
5a. Sonia Martínez Boure C. A. Ciutat d’Albaida 40m.06sg.

 

Veterans “B”:
1r. José Manuel Monpó Vidal Independent – L’Olleria 30m.31sg.
2n. José Manuel Garcia Independent – L’Olleria 32m.17sg.
3r. Miquel Albero i Simó C. A. Atzeneta – Atzeneta 32m27sg.
4h. Juanjo Burguera Burguera C. A. Daimuz Tecnoesport 33m.05sg.
5è. Enrique Marín Faus Independent 33m.23sg.

 

Veteranes “C”:
1a. Pepi Blanco Verdú Apol·Ana Totum Sport – Alacant 47m.25sg.
2a. Mercedes Carbonell Ferrando NTGAS Esports Team – Gandia 48m.10sg.
3a. Elvira Canet Vidal C. C. Fuig Que Et Xafe – Quatretonda 52m.41sg.
4a. Juana Ortega López C. A. Bèlgida – Bèlgida 54m.20sg.

 

Veterans “C”:
1r. Jesús Gavilà Mañana C. A. Daimuz Tecnoesport  32m46sg.
2n. Josep Lluis Botella i Silvestre Independent – Alcoi 33m.14sg.
3r. Vicent De Juan Devesa C. A. Calygatcom 33m.22sg.
4h. José Salvador Albors Gras Soca Run – Cocentaina 34m.07sg.
5è. Esteban Cuellar Muñoz Rompiendo Límites – València 34m.53sg.

 

Veterans “D”:
1r. Salvador Javier Signes Orovay C. A. Calycatcom – Altea 33m.28sg.
2n. Manuel Ruiz Felipe C. A. Ontinyent – Ontinyent 37m.30sg.
3r. Josep Maria Albentosa i Ferri Independent – Alcudia de Crespins 38m.54sg.
4h. Miguel Micó Oviedo Independent – L’Olleria 38m.58sg.
5è. José Guerola Pastor Independent – Ontinyent 40m.24sg.

La pròxima cita del Circuit, serà dissabte a Bèlgida, amb una eixida prevista per a les 8 de la vesprada.