Benicadell Esportiu

L’alcoià Ovidi Albert guanyà la VIII Volta a Peu a Agullent

Informa: Salva Galiana. Amb temps calorós es va celebrar dissabte 2 de juliol a Agullent, la quarta prova del 8é Circuit Cajamar de Carreres Populars a la Vall d’Albaida, un recorregut que va ser el mateix de l’any passat, amb un poc més de 7 quilòmetres, que per cert foren bastants durs.

En aquesta ocasió el vencedor de la prova va ser l’alcoià Ovidi Albert del C. A. El Minuter – Millardi de Montaverner. La seua victòria va ser prou còmoda ja que avantatjà a l’atleta Andrés Bella en 45 segons. Per part femenina la victòria se l’emportà Almudena Muñoz del C. A. Montaverner, seguida de l’albaidina Marta Carbó.DSC00658

Els atletes arribats a meta van superar els 400, en una  organització que va estar a l’altura, i que tingué molts detalls pels participants, amb refrescs, samarretes, gelats, etc… i on en cap moment van escatimar aigua per a tots els corredors.

Per categories, aquests foren els millors classificats:

Junior femení:
1a Alicia Úbeda Cuquerella C. A. Tortugues Coixes – Benigànim 37m.23sg.

 

Junior masculí:
1r. Joan Tarrasó Juan Independent – Castelló de Rugat 32m.03sg.
2n. Víctor Fuster Calabuig Independent – Castelló de Rugat 34m. 11sg.
3r. Yago Julià Blasco Independent – Bèlgida 34m. 55sg.
4t. Fede Viñes Ortolá Independent – Benigànim 35m. 26sg.
5è. Diego Pons Gómez CAVA Kelme – Albaida 36m.48sg.

 

Senior femení:
1a. Almudena Muñoz Soler C. A. Montaverner 31m. 17sg.
2a. Paula Chafer Pastor C. T. Arena Alicante 32m. 59sg.
3a. Maria Bolinches Calabuig Independent – Palomar 33m.04sg.
4a. Sandra Moreno Ortega C. A. Kilómetro 42 33m.42sg.
5a. Laura Moreno Ortega C. A. Kilómetro 42 33m.42sg.

 

Senior masculí:
1r. Ovidi Albert Espí Alcoi 24m. 11sg.
2n. Andrés Bella Canet C. C. Fuig Que Et Xafe – Quatretonda 24m.56sg.
3r. Ricardo Dura Cremades C. A. Castalla – Castalla 25m. 14sg.
4t. Sergi Tomás de Roselló El Minuter · Millardi – Montaverner 25m. 35sg.
5è. Eusebio Faus Calabuig Llutxent 26m.02sg.

 

Veteranes ”A”:
1a. Marta Carbo Segrelles C. A. Montaverner 31m. 41sg.
2a. Elizabeth Muñoz Soler C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 31m. 41sg.
3a. Marta Sánchez Sanz Independent – L’Olleria 33m.24sg.
4a. Sonia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 34m. 52sg.
5a. Natalia Carbo Segrelles El Minuter · Millardi – Montaverner 36m.29sg.

 

Veterans “A”:
1r. Marc Antoni Segui Lamirant C. A. La Vespa de Novetlé – Canals 25m. 41sg.
2n. Fernando Martínez Gaya C. A. La Vespa de Novetlé 25m.50sg.
3r. José A. Alemán Aranzueque C. A. Carniceria Vte. Berenguer 25m. 53sg.
4t. Nacho Pastor Villa C. A. Carniceria Vte. Berenguer 26m.09sg.
5è. Isidro Salvador Tormo Garcia C. A. Kilómetro 42 – Adezeneta 26m. 15sg.

 

Veteranes “B”:
1a. Olivia Peiró Sabater C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 34m. 01sg.
2a. Sari Calbo Pérez Alcoi 34m.44sg.
3a. Pilar Micó Albert C. A. Ontinyent – Ontinyent 35m. 21sg.
4a. Inma Perelló Talens C. A Cent Cames – Pobla del Duc 36m.52sg.
5a. Petra Wauters Ripoll NTGAS Esports Team – Gandia 37m. 12sg.

 

Veterans “B”:
1r. José Benavent Hinrichs Benigànim 27m.40sg.
2n. José Manuel Monpó Vidal Independent – L’Olleria 28m. 18sg.
3r. Enrique Vidal Nadal C.A.V.A. 28m.27sg.
4t. Miquel Albero i Simó C. A. Atzeneta – Atzeneta 28m.29sg.
5è. Santiago Julià Sanesteban C. A. Bèlgida – Bèlgida 28m.48sg.

 

Veteranes “C”:
1a. Elvira Canet Vidal C. C. Fuig Que Et Xafe – Quatretonda 48m. 01sg.
2a. Juana Ortega López C. A. Bèlgida – Bèlgida  50m.51sg.

 

Veterans “C”:
1r. José Salvador Albors Gras Soca Run – Cocentaina 30m.44sg.
2n. Esteban Cuellar Muñoz Rompiendo Límites – València 31m. 43sg.
3r. Enrique Sanchis Albert C. A. Ontinyent C. F. – Ontinyent 31m. 49sg.
4t. Agustín Gallego Ribera C. A. Benacantil – Ontinyent 34m.04sg.
5è. Salva Galiana i Gandia C. A. Carniceria Vte. Berenguer 34m.34sg.

 

Veteranes “D”:
1a. Joaquina Asensio Vaño Independent – Ontinyent 44m.20sg.

 

Veterans “D”:
1r. Manuel Ruiz Felipe C. A. Ontinyent – Ontinyent 33m. 57sg.
2n. Miguel Micó Oviedo Independent – L’Olleria 34m. 41sg.
3r. Josep V. Rodriguez Garcia C. A. Vila de Bocairent – Bocairent 35m. 21sg.
4t. Josep Maria Albentosa i Ferri Independent – Alcudia de Crespins 36m.02sg.
5è. José Guerola Pastor Independent – Ontinyent 36m. 17sg.

 

Ja per a este proper dissabte i a partir de les 21:30, Benissoda acollirà no sols l’única prova nocturna, sinó que una de les més dures d’este VIII Circuit valldalbaidí.