Benicadell Esportiu

Octavio Sanchis guanya a la nocturna de Benissoda

Informa: Salva Galiana. Benissoda va acollir dissabte la 5ª prova del Circuit Cajamar, amb la peculiaritat de que aquesta fou nocturna. L’eixida es produïa amb poca llum solar i els primers a arribar a meta ho feren ja amb penombra, mentre que la resta, ja per obligació, haurien d’anar amb frontal o pegar-se a qui en portés per a evitar un mal major.José Ant. Alemán

Com és habitual, l’atleta del Cárnicas Serrano Octavio Sanchis, sol participar en aquelles proves prop de la seua ciutat natal: Albaida. En esta ocasió va ser el vencedor amb un temps de 33m. 19sg., superant a l’atleta Sergi Tomás de Roselló del Minuter • Millardi per tant sols un segon, el tercer ja va ser el veterà d’Ontinyent José Ant. Alemany, militant en el C. A. Carnisseria Vte. Berenguer i el seu temps 33m. 29sg. demostrant el gran moment que travessa.

Com ja comentem la setmana passada, va ser una prova molt dura amb un continu trenca cames continu, transitant per la mateixa Benissoda i pels camins limítrofs a esta població valldalbaidina. Per part de les fèmines la guanyadora va ser Elizabeth Muñoz del C. A. Ciutat d’Albaida amb 39m. 46sg, seguida de Berta Borderia del Like Sport Lurbel en 41m. 06sg.

Per categories aquests van ser els millors classificats:

Junior femení:
1a Alicia Úbeda Cuquerella C. A. Tortugues Coixes – Benigànim 46m.53sg.

 

Junior masculí:
1r. Yago Julià Blasco Independent – Bèlgida 46m.43sg.
2n. Diego Pons Gómez CAVA Kelme – Albaida 49m.05sg.
3r. Frank Martínez Ortolà Independent – Pobla de Duc 49m. 51sg.
4t. Fede Viñes Ortolá Independent – Benigànim 49m.59sg.

 

Senior femení:
1a. Berta Borderia Morant Like Sport Lurbel 41m. 06sg.
2a. Estefania Donat Micó Carn. Vte. Berenguer – Font La Figuera 47m. 15sg.
3a. Vanessa Asensio Torres Independent – Bocairent 48m.49sg.
4a. Marta Pérez Penadés C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 49m.58sg.
5a. Vanessa Sanz Sanchis Independent – Bocairent 51m. 24sg.

 

Senior masculí:
1r. Octavio Sanchis Penadés C. A. Cárnicas Serrano 33m. 19sg.
2n. Sergi Tomás de Roselló El Minuter · Millardi – Montaverner 33m.20sg.
3r. Fco. Javier Calabuig Micó C. A. C V Berenguer –  Font La Figuera 33m. 47sg.
4t. Eusebio Faus Calabuig Llutxent 34m.44sg.
5è. Edgar Carbonell Martínez www.edgarcarbonell.com 34m.54sg.

 

Veteranes ”A”:
1a. Elizabeth Muñoz Soler C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 39m.46sg.
2a. Marta Carbo Segrelles C. A. Montaverner 41m. 16sg.
3a. Sonia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 45m. 34sg.
4a. Amparo Villar Palomar C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 47m.28sg.
5a. Berta Maiquez Paya Soca Run – Cocentaina 47m.50sg.

 

Veterans “A”:
1r. José A. Alemán Aranzueque C. A. Carniceria Vte. Berenguer 33m.29sg.
2n. David Ruiz Gómez APER Alcoi – Alcoi 33m. 45sg.
3r. Eduardo Alcón Giner C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 34m.06sg.
4t. Raül Solbes i Monzó El Minuter · Millardi – Muro 34m. 25sg.
5è. Edgar Guerola Escarpa C. A. Ontinyent – Ontinyent 33m.29sg.

 

Veteranes “B”:
1a. Sari Calbo Pérez Onsen Runner Alcoi – Alcoi 46m.20sg.
2a. Ana Ortola Ortola C. D. l’Espenta 47m.05sg.
3a. Sonia Martínez Boure C. A. Ciutat d’Albaida 47m. 12sg.
4a. Susi Navarro Calatayud Onsen Runner Alcoi – Alcoi 47m. 41sg.
5a. Mari Carmen Navarro Bosca C. A Cent Cames – Pobla del Duc 52m. 12sg.

 

Veterans “B”:
1r. José Manuel Monpó Vidal Independent – L’Olleria 36m.38sg.
2n. Miquel Albero i Simó C. A. Atzeneta – Atzeneta 37m. 25sg.
3r. Santiago Julià Sanesteban C. A. Bèlgida – Bèlgida 37m. 33sg.
4t. Vicent Camarena Agut G. E. LA Carena 38m.02sg.
5è. José Salvador Penalba Penalba Tira Tú Davant – Aielo de Malferit 38m.06sg.

 

Veteranes “C”:
1a. Pepi Blanco Verdú Apol·Ana Totum Sport – Alacant 53m. 50sg.
2a. Mercedes Carbonell Ferrando NTGAS Esports Team – Gandia 56m. 23sg.
3a. Juana Ortega López C. A. Bèlgida – Bèlgida 1h.03m.28sg.

 

Veterans “C”:
1r. José Salvador Albors Gras Soca Run – Cocentaina 39m.49sg.
2n. Esteban Cuellar Muñoz Rompiendo Límites – València 41m. 27sg.
3r. José Torres Serena La Cabra al Monte Rafelguaraf 41m. 41sg.
4t. Pedro Martínez López C. A. Ontinyent – Ontinyent 43m. 10sg.
5è. Vicent Rubio Ribera Crespo Cronorunners – A. de la Ribera 44m.20sg.

 

Veterans “D”:
1r. Salvador Javier Signes Orovay C. A. Calycatcom – Altea 40m.25sg.
2n. Manuel Ruiz Felipe C. A. Ontinyent – Ontinyent 45m. 01sg.
3r. José Guerola Pastor Independent – Ontinyent 46m. 12sg.
4t. Miguel Micó Oviedo Independent – L’Olleria 48m.45sg.
5è. Josep Maria Albentosa i Ferri Independent – Alcudia de Crespins 50m. 15sg.

 

El dissabte a partir de les 8 de la vesprada al Palomar, una altra popular del Circuit i amb 7.800 m. amb atenció especial als últims 3 km, quasi en contínua pujada fins a la meta.