Benicadell Esportiu

Ontinyent acollí la 2a cità del Circuit de la Vall d’Albaida

Dissabte passat Ontinyent va acollir la seua primera Volta Popular, que en un principi anava a recórrer la distància de 8700 m., però que al final es quedà amb 7 quilòmetres, la qual cosa va despistar a més d’un atleta.IMG-20160622-WA0003

Quasi tot el recorregut transità pels carrers de la ciutat, a excepció d’un parell de quilòmetres per la zona del Poliesportiu Municipal, tenint les zones més difícils la pujada a la Vila pel carrer Trinidad, i la de Tomás Valls, quasi al final de la cursa.

El vencedor de la prova va ser Edison S. Castellano del Minuter – Millardi en 23m. 53sg. Sent l’únic dels participants a baixar dels 24 minuts, avantatjant a Fran De la Insua del CAVA – Kelme en 14 segons. Per part femenina les vencedores amb el mateix temps foren Alma Muñoz (C. A. Montaverner) i Elizabeth Muñoz (C. A. Ciutat d’Albaida) en 30m. 01sg.IMG-20160622-WA0003

Destacar l’èxit de participació en global,  ja que juntament amb les categories de xiquets, el nombre d’atletes s’aproparen als 500 participants. Nico Azorín (CAVA) fou el millor en infantils, mentre que el seu company Óscar Francés s’imposà en alevins, siguent en fèmines l’aleví del C.A. Alcoi Alejandra Giner la guanyadora.

Quant als millors classificats per categories van ser aquests:

Junior femení:
1a. Alicia Úbeda Cuquerella C. A. Tortugues Coixes – Benigànim 34m.40sg.

 

Junior masculí:
1r. Michael Alexander C. A. Valencia Tierra y Mar 28m.05sg.
2n. Joan Tarrasó Juan Independent – Castelló de Rugat 31m. 28sg.
3r. Carlos Fenollar Segui Independent – Castelló de Rugat 32m. 11sg.
4t. Diego Pons Gómez CAVA Kelme – Albaida 33m.24sg.
5è. Fede Viñes Ortolá Independent – Benigànim 34m. 51sg.

 

Senior femení:
1a. Alma Muñoz Soler C. A. Montaverner 30m. 01sg.
2a. Maria Bolinches Calabuig Independent – Palomar 31m. 15sg.
3a. Paula Chafer Pastor C. T. Arena Alicante 31m. 25sg.
4a. Ahynara Ribera Navarro Independent – Ontinyent 31m. 37sg.
5a. Laura Moreno Ortega C. A. Kilómetro 42 32m.26sg.

 

Senior masculí:
1r. Edison Steben Castellano El Minuter · Millardi – Ontinyent 23m. 53sg.
2n. Fran De La Insua Sunyer CAVA Kelme – Ontinyent 24m.07sg.
3r. Carlos Vidal Gómis C. A. Carniceria Vte. Berenguer 24m.34sg.
4t. Adriàn Salmeron Olcina C. A. Km. 42 – Ontinyent 24m. 37sg.
5è. Cristian Francés Egea El Minuter · Millardi – Aielo de M. 25m.00sg.

 

Veteranes ”A”:
1a. Elizabeth Muñoz Soler C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 30m. 01sg.
2a. Marta Sánchez Sanz Independent – L’Olleria 31m. 17sg.
3a. Amparo Villar Palomar C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 33m. 47sg.
4ta. Noelia Ponsoda Sales C. D. APER Alcoi – Alcoi 33m.48sg.
5a. Sonia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 34m.44sg.
Veterans “A”:
1r. Raül Solbes i Monzó El Minuter · Millardi – Muro 24m. 51sg.
2n. Nacho Pastor Villa C. A. C. Vte. Berenguer – Ontinyent 25m. 10sg.
3r. Javier Marín Vidal C. A. Benacantil – Ontinyent 25m. 32sg.
4t. José A. Alemán Aranzueque C. A. Carniceria Vte. Berenguer 25m.49sg.
5è. Ximo Canet Gil C. A. Xiu Llutxent – Llutxent 26m.05sg.

 

Veteranes “B”:
1a. Olivia Peiró Sabater C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 33m.48sg.
2a. Irene Calabuig Lluch Independent – Ontinyent 33m. 53sg.
3a. Pilar Micó Albert C. A. Ontinyent – Ontinyent 34m.30sg.
4ta. Susi Navarro Calatayud Onsen Runner Alcoi – Alcoi 34m. 57sg.
5a. Maria José Gaya Rodriguez Tira Tú Davant – Aielo de Malferit 37m.03sg.

 

Veterans “B”:
1r. José Manuel Monpó Vidal Independent – L’Olleria 26m.39sg.
2n. Javier Muñoz Hinojo C. A. Cárnicas Serrano – València 27m. 26sg.
3r. Santiago Julià Sanesteban C. A. Bèlgida – Bèlgida 27m.30sg.
4t. Miquel Albero i Simó C. A. Atzeneta – Atzeneta 28m.08sg.
5è. Edu Guillem Biosca Like Sport Lurbel – Ontinyent 28m.36sg.

 

Veteranes “C”:
1a. Pepi Verdú Blanco Apolana – Totum Sport 39m.23sg.
2a. Mercedes Carbonell Ferrando NTGAS Esports Team – Gandia 42m. 41sg.
3a. Juana Ortega López C. A. Bèlgida – Bèlgida 46m. 51sg.

 

Veterans “C”:
1r. José Salvador Albors Gras Soca Run – Cocentaina 29m.20sg.
2n. Esteban Cuellar Muñoz Rompiendo Límites – València 29m.32sg.
3r. Vicent Rubio Ribera C. Cronorunners – Albalat de la Ribera 31m. 03sg.
4t. Agustín Gallego Ribera C. A. Benacantil – Ontinyent 31m. 03sg.
5è. Enrique Sanchis Albert C. A. Ontinyent C. F. – Ontinyent 31m. 12sg.

 

Veterans “D”:
1r. Salvador Javier Signes Orovay C. A. Calycatcom – Altea 29m.48sg.
2n. Josep  Rodriguez G. Abadillo C. A. Vila de Bocairent – Bocairent 32m.09sg.
3r. José Guerola Pastor Independent – Ontinyent 33m.02sg.
4t. Miguel Micó Oviedo Independent – L’Olleria 33m. 21sg.
5è. Antonio Mollà Lluch C. A. Bèlgida 37m. 15sg.

IMG-20160622-WA0003

 

La pròxima cita del Circuit serà a Bocairent este mateix dissabte 25 de juny a partir de les 19:30, on la distància a recórrer són 9.000 metres i no hi haurà curses pels més menuts.