Benicadell Esportiu

Victor Olcina i Elizabeth Muñoz s’imposaren a Montaverner

Informa: Salva Galiana. Este darrer dissabte va començar la 8a edició del Circuit Cajamar de Carreres Populars de la Vall d’Albaida, i com és habitual en les últimes edicions, Montaverner donà el tret d’eixida amb la seua XXII Volta a Peu. Una vesprada amb bastant calor tot i que va ploure unes hores abans de l’inici.

En la categoria absoluta van ser més de 300 atletes els que van arribar a meta, destacant també que en les categories inferiors les inscripcions foren nombroses, aplegant a inscriure’s més de 500 participants.volta a peu montaverner 3

Pel que fa al vencedor absolut, aquest va ser l’atleta Víctor Olcina del C. A. Ciutat d’Albaida, qui amb un temps de 25’33” superà en quasi un minut al local Sergi Tomàs. Pel que fa a les fèmines aquesta va estar molt renyida entre les tres primeres, on hi va haver tot just 5 segons de diferències entre elles, siguent la guanyadora final la també albaidina Elizabeth Muñoz a 31’20”, qui superà en un esprint final d’infart a Alma Muñoz.

Pel que respecta als més menuts, el jove Alberto Boix del C.A. Montaverner s’imposà en Benjamins, mentre que en fèmines fou Sabina Valls la guanyadora. En Alevins el triomf fou per l’atleta del CAVA Oscar Francés, siguen Clara Oltra la primera xica en esta categoría. Ja per últim Nico Azorin guanyà en Infantils per davant d’Angel Gandia del C.A. Ontinyent, siguent la seua companya Aya Bah la vencedora en xiques.

En la resta de categories, aquests van ser els millors classificats:

Júnior femení:
1ª   Alicia Úbeda Cuquerella C. A. Tortugues Coixes – Benigànim 38m.00sg.

 

Júnior masculí:
1r Joan Tarrasó Juan Independent – Castelló de Rugat 34m.32sg.
2n Víctor Fuster Calabuig Independent – Castelló de Rugat 34m. 57sg.
3r Rafa Micó Martínez El Minuter · Millardi – Montaverner 35m. 59sg.
4t Diego Pons Gómez CAVA Kelme – Albaida 36m. 18sg.
Fede Viñes Ortolá Independent – Benigànim 39m.32sg.

 

Sènior femení:
1a Alma Muñoz Soler C. A. Montaverner 31m. 21sg.
2a Mariola Calero Penadés Tira Tú Davant – Aielo de Malferit 33m.24sg.
3a Maria Bolinches Calabuig Independent – Palomar 33m. 52sg.
4a Elia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 33m. 57sg.
5a Sandra Moreno Ortega C. A. Km. 42 – Gandia 35m.25sg.

 

Sènior masculí:
1r Víctor Olcina Olcina C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 25m. 33sg.
2n Sergi Tomás de Roselló El Minuter · Millardi – Montaverner 26m. 17sg.
3r Eusebio Faus Calabuig www.eusebiofaus.com – Llutxent 26m. 19sg.
4t Adriàn Salmeron Olcina C. A. Km. 42 – Ontinyent 26m.29sg.
5è. Cristian Francés Egea El Minuter · Millardi – Aielo de 26m.44sg.

 

Veteranes ”A”:
1a Elizabeth Muñoz Soler C. A. Ciutat d’Albaida – Albaida 31m. 20sg.
2a Marta Carbo Segrelles C. A. Montaverner 31m. 24sg.
3a Marta Sánchez Sanz Independent – L’Olleria 33m. 11sg.
4a Sonia Moya Moltó Soca Run – Cocentaina 35m. 42sg.
5a. Amparo Villar Palomar C. A. Safor Delikia Sport – Gandia 35m.53sg.

 

Veterans “A”:
1r David Ruiz Gómez APER Alcoi – Alcoi 26m. 35sg.
2n Raül Solbes i Monzó El Minuter · Millardi – Muro 26m.42sg.
3r Miguel Àngel Velasco Portillo C. A. Ciutat d’Albaida – Fontanars 26m. 55sg.
4t Nacho Pastor Villa C. A. Carniceria Berenguer -Ontinyent 27m.00sg.
David Alfonso Moltó C. A. Ontinyent – Otos 28m. 11sg.

 

Veteranes “B”:
1a Inma Perelló Talens C. A Cent Cames – Pobla del Duc 37m. 14sg.
2a. Susi Navarro Calatayud Onsen Runner Alcoi – Alcoi 38m.39sg.
3a Maria José Gaya Rodriguez Tira Tú Davant – Aielo de Malferit 40m.06sg.
4a Ana Savall Carrero C. A. l’Espenta – Oliva 40m.37sg.
5a Mari Carmen Navarro Bosca C. A Cent Cames – Pobla del Duc 40m.46sg.

 

Veterans “B”:
1r Julio Moreno Lainez C. A. Km. 42 – Gandia 28m.07sg.
2n José Manuel Monpó Vidal Independent – L’Olleria 28m. 18sg.
3r Santiago Julià Sanesteban C. A. Bèlgida – Bèlgida 29m. 01sg.
4t José Enguix Sancho C. A. La Valldigna – Tavernes 29m.38sg.
Juan Ramón Vidal Palomares C. A La Valldigna–Tavernes 29m.44sg

 

Veteranes “C”:
1a Mercedes Carbonell Ferrando NTGAS Esports Team – Gandia 45m. 22sg.
2a Juana Ortega López C. A. Bèlgida – Bèlgida 50m. 18sg.
3a Elvira Canet Vidal C. C. Fuig Que Et Xafe – Quatretonda 51m.20sg.

 

Veterans “C”:
1r José Salvador Albors Gras Soca Run – Cocentaina 31m. 25sg.
2a Vicent Rubio Ribera Crespo Cronorunners –A. de la Ribera 33m. 51sg.
3a Enrique Sanchis Albert C. A. Ontinyent C. F. – Ontinyent 33m. 56sg.
4a Salva Galiana i Gandia C. A. Carniceria Vte. Berenguer – 34m.04sg.
5a Santiago Fuentes Aranda C. A. Ontinyent – Ontinyent 34m.20sg.

 

Veteranes “D”:
1r Joaquina Asensio Vaño Independent – Ontinyent 44m. 51sg.

 

Veterans “D”:
1r Manuel Ruiz Felipe C. A. Ontinyent – Ontinyent 34m. 12sg.
2n Josep Vicent Rodriguez Garcia C. A. Vila de Bocairent – Bocairent 34m.39sg.
3r José Guerola Pastor Independent – Ontinyent 35m. 18sg.
4t Miguel Micó Oviedo Independent – L’Olleria 36m. 10sg.
Josep Maria Albentosa i Ferri Independent – Alcudia de Crespins 37m. 22sg.

Ni que dir que la propera cita del Circuit serà a Ontinyent, el dissabte 18 de juny a partir de les 19:30 en els voltants del Centre Comercial “El Teler”.